11. nov. 2008
28. avg. 2008
Poroka
Vse skupaj se je začelo davnega leta 2003, ko sta se Nataša in Miha mimogrede srečala na legendarnem Slapenskem teku
Prvič Miha zagleda Natašo na pomladnem teku Tekaškega foruma, še nevedeč, da je to tista, ki ga po mailih vabi na kofe (in to samo zato, ker je bila v službi blizu mojega doma).
In potem, tisto valentinovo 05 , ko sem iz zamenjave nevede postal nekaj, kar si v kafeteriji Le Petit cafe takrat ob veliki skodelici bele kave nebi mislil :)
Mrož :) Ki ga je Nta podpirala pri vseh njegovih izletih v negotovost, bluzenju okoli faksa in izpitov, treznjenja v nekaterih barih in okoli selitve, ter končno, bo kmalu žena :)
In to je le nadaljevanje te lepe pravljice!
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli četrtek, avgust 28, 2008 0 pripomb
Generalka...
...je bila danes okoli 10 zvečer. Mi je popolnoma jasno, zakaj nobena od povabljenih nikoli ne more biti in ne bo lepša in privlačnejša od neveste :)
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli četrtek, avgust 28, 2008 1 pripomb
12. avg. 2008
Kukiji
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli torek, avgust 12, 2008 1 pripomb
Oznake: Splošno
8. avg. 2008
POGUM - Posavski gorski ultra maraton
Ekola, po odsotnosti na tretji tekmi v Logarski dolini sem s Striti zopet zašel med treking tekme očitno se bom udeležil tudi naslednjih. Sicer me je Striti vrgla ven z ekipe, kjer je za Bohinj dobil mesto njen Matej, vendar bo to odlična preizkušnja za solo orientacijo. Striti in moja namreč nisva ravno odlična orientacista in še tako hiter tek oz. grizenje kolen v hrib ne pomaga, ko sredi gozda iščeš pravo pot in ugotoviš, da to ni ravno to :)
Tako je, Striti je bila prva v kategoriji žens in dobila lušno urco, v kategoriji dvojic pa sva zasedla drugo mesto za kamniško ekipo Vovar940 in dobila progamčič Que, katerega izdelek je viden spodaj :)
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli petek, avgust 08, 2008 0 pripomb
Ponovno na začetku?
Sem že razmišljal, kaj me tako vleče na tekme Slovenske treking lige. Poleg izjemno lepega okolja, kjer je trasirana proga oziroma so postavljene točke in načinu, ki mi trenutno ustreza, je zagotovo tudi majhnost, intimnost posameznih tekem.
Ko se spominjam svojih prvih tekaških prireditev/udeležb, ko se nas je na štartu zbrala peščica (med 50 in 100, mogoče še manj), ko smo se skoraj vsi poznali med sabo in so analize štele le 10, mogoče 15 tekačev.
In prav to se sedaj ponavlja na tekmah treking lige. Sicer je kljub manjšemu številu udeležencev (no, številka je vsakič okoli 60) pristopil močan sponzor Garmin, a vseeno se nekako udeleženci med seboj tudi poznamo, še posebej po nekaj tekmah in zagotovo tudi zato ker ekipa iz Kamnika šteje kar 8-10 udeležencev.
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli petek, avgust 08, 2008 1 pripomb
Oznake: Tek
31. jul. 2008
Stromboli (november 2002)
Do »božjega svetilnika«, kakor so ga poimenovali mornarji, ki jim je Stromboli osvetljeval in kazal pot proti italijanskemu škornju, smo se odpravili s hidrogliserjem iz industrijskega mesta Milazzo. Z enim prestopom smo se čez dobri dve uri polni pričakovanja izkrcali na najaktivnejšem in obenem najvarnejšem ognjeniku v Evropi.
Sedaj pa nazaj k naši dogodivščini. Pot do vrha smo začeli v trdi temi in med hojo skozi razpotegnjeno vas do prve postojanke, observatorija in restavracije, nas je obdajal dvom o naši hoji po temi. Toda pri observatoriju smo prvič zagledali izbruh, kar nas je dokončno prepričalo, da moramo vrh doseči čimprej in seveda ponoči, ko je pogled veliko lepši. Tako smo se podkrepljeni z malico kmalu odpravili proti »vhodu v podzemlje«. Pot ni težka, le v zadnjem delu postane bolj strma in skalnata, vendar 900 metrov premagane višinske razlike upraviči izbruh, ki ga zagledaš ko stopiš na greben in se ti pogled razprostre preko kraterja na morje.
V dolino smo se vrnili sredi noči in izmučeni ter polni izbruhov zaspali kar na terasi najbližjega hotela.
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli četrtek, julij 31, 2008 5 pripomb
Oznake: Pohajkovanje
Spoznavanje različnih kultur v eni državi - Italija, država držav (maj 2000)
Sam sem že obupal nad situacijo, ko sem spoznal prijetni slovenski zakonski par, ki je bil v enaki situaciji kot jaz, zaradi rezervacije sta namreč ostala brez sedeža. Skupaj smo si krajšali čas z opazovanjem različnih ljudi, ki so prihajali ni vlak na vmesnih postajah. Opaziti je bilo od starejših parov, ki jih nismo kasneje več videvali, saj so imeli rezervacije, družin z majhnimi otroci pa do delavcev, črncev ter drugih ljudi različnih narodnosti. Prav zanimivo je bilo poslušati Neapeljčane. Tudi če si popolnoma obvladal italijanski jezik ti iz te govorice ni uspelo razbrati ničesar. Kaže, da to ni več le narečje, ampak že kar nek nov jezik.
Italijani imajo tako navado, da so vse postaje v večjih mestih končne postaje, tako da iz vlaka večjih mest nismo mogli opazovati, saj vagone za nadaljevanje poti odklopijo že na nekakšni kretničarski postaji zunaj mesta, ki je ponavadi tudi večja od centralne postaje. Pa tudi za informiranost nevednih potnikov je dobro poskrbljeno, saj je na vsakih nekaj metrov obešena, postavljena ali pribita na zid tabla z imenom postaje, tako da je težko zgrešiti pravo postajo, razen če je seveda ne prespiš. Tako smo vsi skupaj, tudi ostali člani skupine s katero sem potoval skupaj čakali postajo Venecia - Mestre, zadnjo postajo pred Benetkami, kjer naj bi priklopili nove vagone in naj bi se po naših predvidevanjih gneča malce zmanjšala. Na žalost smo se ušteli. Takoj, oziroma že preden so se prazni vagoni ustavili in priklopili na naš vlak, je množica divje prerivajoč zdrla proti njim in tako smo izgubili zadnje upanje o tem, da bomo pot do Rima mirno in udobno prespali. Tudi moja sogovornika sta v Bologni izstopila, tako da mi je ostalo le polspanje. Na srečo mi je družbo delala mlada Italijanka, ki je zgodaj zvečer zasedla moje mesto v kupeju, a jo je na hodnik prinesla potreba po cigareti, pa še ta le takrat, ko ni govorila po telefonu, kar pa je za Italijane značilno, da to lahko traja tudi po dve uri skupaj in prav to se je zgodilo. Sam sem se v takih presledkih usedel kar na tla in poskušal nekako zaspati, tako da sem do sončnega vzhoda naštel celo eno uro spanja, s presledki seveda. Kakšno uro pred Rimom pa se je začel vlak počasi prazniti in sostanovalca na hodniku sem opazoval pri molitvi in prebiranju Korana že iz udobnega sedeža v kupeju.
V Rimu smo izstopili na prestopni postaji Tiburtina zunaj mesta zgodaj zjutraj in se z podzemno železnico odpeljali do glavne železniške postaje Roma Termini v centru mesta. Sam sem bil nad organiziranostjo podzemne železnice in njene trase zelo presenečen, saj je bila nasprotno od ostalega kaosa v Italiji kar dobro načrtovana, le pomagati si z njo nisi mogel tako kot v Londonu ali Pragi in si je za krajše odseke vseeno pametno kupiti karto za avtobus. Vsi skupaj pa smo bili še bolj presenečeni nad novo podobo železniške postaje, saj so jo v celoti obnovili, tako da smo bili prijetno presenečeni tudi na toaletami, ki so bile sicer na uporabo proti plačilu, a bi za tako čistočo v Italiji plačal tudi več kot le tistih borih tisoč lir.
V Rimu smo bili nekateri iz skupine že večkrat pa tudi nismo imeli vsi istih interesov pri ogledu te prestolnice krščanstva in umetnosti. Tako smo se odpravili do Fontane di Trevi in kasneje naprej do Španskih stopnic, kjer so nas presenetili karabinjerji. Na stopnicah se namreč ne sme jesti. Tako smo se pri prvih dveh varuhih stopnic, ki sta nas nadlegovala še uspeli narediti neumne, vendar sta pripeljala "okrepitve" in tako nas je dokaj vljudna policistka v srednje dobri angleščini prepričevala, da se tega ne sme.
V Milazzu smo izstopili in začeli poizvedovati za avtobusom do središča mesta. Na okencu za karte se je prodajalka namesto z nami ukvarjala z računalnikom in nas na hitro odslovila z "uno momento prego". Taksisti so nas ves čas čakanja v želji za velikim zaslužkom besno prepričevali, da avtobusa zaradi nedelje in praznikov ni ter da čakamo brez potrebe in zamujamo trajekt. In res, avtobusa ni bilo tako da sem se še z dvema odpravil peš skozi mesto do pristanišča. Ob prihodu so nas tam že čakali ostali, ki so se pripeljali s taksijem. Vkrcali smo se na trajekt "Helga" ter odpluli do prvega otoka v skupini Eolskih otokov, Vulcana.
Otok Lipari je vulkanskega izvora, vendar je že kar precej časa neaktiven, vendar na nekaterih odročnih krajih še vedno najdemo sulfatare, odprtine v tleh iz katerih izvira uplinjeno žveplo, značilne so predvsem za vulkan Vulcano. Ker so v mestu zaprli hostel in ga vrnili v cerkveno uporabo, smo imeli pred pristankom pomisleke, če bomo sploh našli sobo. Skrb se je izkazala za neupravičeno, saj nas je takoj po prihodu iz ladje pričakala množica turističnih delavcev, ki so nam ponujali sobe in apartmaje. Na koncu smo se odločili za sobe, ki so bile precej poceni pa še nahrbtnikov nam ni bilo treba nositi čez pol mesta, saj je to namesto nas opravila lastnica. Tako smo se lahko po petih nočeh zopet pošteno umili in tudi naspali v udobnih posteljah. Zjutraj pa smo se odločili za ogled otoka z skuterji, ki smo jih najeli pri lastnici in se v koloni odpravili odkrivat skrite kotičke otoka. Tako smo nabirali vulkansko steklo, si ogledali zapuščen kamnolom plovca in se po poti, ki jo je razdejala voda spustili do plaže, kjer smo preizkusili temperaturo vode, ki je bila v času prvomajskih praznikov zelo mrzla, vendar ne toliko, kot smo pričakovali. Zaradi vulkanskega nastanka otoka je namreč naklon morskega dna zelo strm, tako da je v okolici otokov morje globoko kar par sto metrov, v okolici vulkana Stromboli pa se dno spusti tudi do tisoč metrov pod morsko gladino, kar je kar zastrašujoča globina. Z zadnjimi hlapi v tanku motorja smo se povzpeli na najjužnejši vrh otoka, od koder smo videli navidezno zasneženo Etno. Navidezno zato, ker to, kljub višini čez tri tisoč metrov, ni bil sneg, še vedno pa ne vem kaj je to zares bilo.
Jutro, v katerem smo se odpravili proti "najvarnejšemu aktivnemu vulkanu" je bilo prelepo. Vkrcali smo se na manjši trajekt, ki nas je popeljal v svet boga Hefajsta in Vulcanusa.
Stromboli je nastal pred približno 200.000 leti, ko se je iz morja dvignil vulkan, od katerega je dandanes ostala le še manjša skala - Strombolicchio. Ko je slednji začel pojemati, pred približno 160.000leti, se je ob njem dvignil nov stožec, na katerega se bomo povzpeli. Na otoku so dve vasici, manjšo Ginostro in večjo Stromboli, ki se deli na San Vincenzo in na San Bartolo. Turistična pot, v kolikor jo lahko imenujemo tako, saj je treba premagati popolnih 921 višinskih metrov, se začne pri cerkvi San Bartolo in se z blagim vzponom povzpne do observatorija, kjer zbirajo podatke o aktivnosti vulkana. Nato se po, s kamnom utrjeni poti, vzpenja do nadmorske višine 300 metrov, od koder pot sicer ni več tako nezahtevna, vendar se prva ovira pojavi šele malo pred vrhom, kjer je treba z malo spretnosti na polpreplezati "rdečo skalo". Nato se po grebenu povzpnemo do vrha, lahko pa iz različnih položajev opazujemo izbruhe. Druga možna pot, ki je opisana tudi v vodiču za vzpon na vulkan, pa je namenjena za malo bolj izkušene gornike in tiste z malo več kondicije. Po njej sem se odpravil tudi sam z nekaj "soplezalci". Prvi korak je pot iz vasi San Vincenza do Ginostre. Zanimivo je, da kljub velikim globinam niti trajekt niti aliscafi ne moreta pristati v ribiškem pristanu v Ginostri, tako da se je po nas odpravil ribiški čolniček, ki je zadnja leta že motoriziran, pred par leti pa so vas ribiči prišli iskat še s čolnom na vesla. Ko smo pod sabo spet začutili trdna tla, smo se odpravili do pokopališča, ob katerem se začenja vzpon po južni poti. Na žalost se je vreme poslabšalo, tako da je bil na višini 400 metrov že precej močan veter, tako da sva s prijateljem oba lovila svoja očala po zraku. Nekaj metrov naprej pa smo se lahko samo še trdno držali skale, na katere nas je pritisnil orkanski veter in se skrajno previdno začeli spuščati nazaj. Tako je klavrno propadel naš pustolovski vzpon na vrh. Res škoda. Toda, kakršenkoli napor je potreben za vzpon, prizor na vrhu, ko Zemlja bruha svojo notranjost, poplača vsako kapljico znoja. Stromboli pa je znan še po nečem. Na vulkanu so namreč leta 193..... posneli film z naslovom "Stromboli". Režiral ga je Roberto Rosselini, glavna igralka pa je bila slavna Ingrid Bergman. Zgodba govori o vojnem ujetniku, ki je očaral lokalno dekle in ta je po koncu vojne odšla z njim v njegovo rodno vas. Toda kmalu je ugotovila, da ribištvo možu ne prinaša resnega zaslužka in spogledovati se je začela z svetilničarjem. Da bi lahko snemalno opremo prepeljali na vulkan so morali utrditi cesto s kamni in po tej cesti se danes popotniki povzpenjajo na vrh.
Drugače vasici Stromboli ne manjka prav ničesar. V vasi je karabinjer, zdravnik, nekaj trgovin in sadjarjev, helioport, cisterna za hrambo pitne vode, diskoteka, restavracije in cel kup prenočišč in apartmajev. Sami smo po sreči našli gospo, ki je bila v neki daljni sorodstveni zvezi Slovenka, tako da nam je ustregla in oddala celo hišo za ugodno ceno, tako da upamo, da bo naslednjič tudi tako.
Naša naslednja postaja je bil otok Salina. Vulkansko ni več aktiven, je pa turistično privlačen, še posebej od leta 1994, ko so na njem posneli znameniti italijanski film Il Postino in se lahko tudi sprehodimo po slavni plaži, na kateri je Pablo Neruda poučeval pesniških trikov lokalnega poštarja. Na žalost ogled hiše znamenitega pesnika ni več možen, saj jo je nekaj let nazaj odkupil nek bogat Nemec iz Muenchna. Na pot okoli otoka smo se odpravili s skuterji, toda kmalu nam je bilo jasno, da nazaj ne bomo prišli suhi, saj so se oblaki hitro zbirali in kazali na hud naliv. In ta nas je ujel nekje sredi otoka, tako, da smo se ustavili na malici v gostilni, ki je imela na terasi pravi, moderen Juke Box z zgoščenkami, deloval pa je na kovance za 500 lir, tako da smo naše pet tolarske kovance koristno uporabili. Ko je dež ponehal smo se odpravili nazaj proti mestu, vendar nam nebo ni prizaneslo, tik pred ciljem se je ulilo in ni nam preostalo drugega kot da na ladji proti glavnemu otoku začnemo sušiti vse obleke.
Od natakarja v precej dragi restavraciji smo izvedeli, da Lipari ta večer gosti več deset plesalcev južnoameriških plesov, tako da smo se zvečer spočiti in suhi odpravili v pristanišče pogledat spektakel. Vendar smo ugotovili, da je plesalk le slab ducat in da so za "spektakel" poskrbeli lokalni prebivalci, ki so z umetnijami med plesom poželi marsikateri aplavz publike.
Zjutraj smo se še s težko glavo od primanjkovanja spanca odpravili na aliscafi proti "celini" oziroma Siciliji, kjer smo hoteli v Milazzu počakati na vlak. Ker nam ni uspelo dobiti rezervacije za sedeže v vlaku Palermo - Neapelj, smo se odpeljali kar do začetne postaje v Palermo, kjer smo si z veliko težavo priborili sedež v kupeju in s tem zagotovili vsaj minimalen spanec do prestolnice kriminala. Zdelo se nam je celo, da prav ta kriminal potuje z nami na vlaku, saj je bilo okoli nas veliko sumljivih in prav nadležnih Italijanov, ki jim nikakor ni šlo v račun, da v kupeju za šest ljudi pač ne more sedeti deset ljudi, zato vam svetujem uporabo vrvi pri zaklepanju kupeja, saj se boste s tem zagotovili dokaj miren spanec pa še dragocenejše stvari bodo bolj varne.
Neapelj, simbol za kriminal, prostitucijo, droge, umore in še bi lahko naštevali. Dobil sem nasvet od prijatelja v primeru, da mi ukradejo fotoaparat, glasil se je nekako takole: "Če ti bodo fotoaparat ukradli na začetku ulice, pojdi v prvo trgovino z rabljenimi stvarmi v isti ulici in zagotovo ga boš lahko spet kupil." Zanimivo, a menda zelo resnično. Zato smo popotniške nahrbtnike pustili v skladišču za prtljago na železniški postaji, fotoaparate in torbe pa smo skrbno čuvali in jih nismo spustili izpred oči. Poleg zgodovinskega pomena je Neapelj tudi upravno središče. Tu je namreč sedež poveljstva severnoatlantske zveze za južno Evropo in sedež poveljstva italijanske mornarice, tako da je v mestu tudi dosti vojakov in mornarjev. Dan smo kljub lepoti mesta preživeli na zelenici pred srednjeveškim gradom na Mestnem trgu, saj smo bili od enajst dnevnega potovanja kar precej utrujeni in nas je sonce prav lepo uspavalo. Tako smo proti večeru odpotovali proti Sloveniji in se po opravljenih mejnih formalnosti brez večjih zapletov vrnili v Ljubljano.
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli četrtek, julij 31, 2008 0 pripomb
Oznake: Pohajkovanje
POGUM - Posavski gorski ultra maraton
Vmesno Lučko zanko sem izpustil, poguma za ultra nimam :) torej me skupaj s polono v ZAGreti ekipi čaka štart v neslavni Blanci. V soboto zjutraj....
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli četrtek, julij 31, 2008 0 pripomb
24. jul. 2008
Pikapolonica
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli četrtek, julij 24, 2008 3 pripomb
Merilec utripa na prstu
No, kljub temu obstaja alternativa, in sicer MF-180
- ciljna območja utripa
- opozorilo za utrip izven izbranega območja
- števec kalorij
- % max. utripa
Na voljo na tej povezavi, in sicer za borih 67.95€ oziroma na današnji dan za slabih 43€.
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli četrtek, julij 24, 2008 2 pripomb
Oznake: Tek
21. jul. 2008
Afrika
Sicer jim nismo posvečali pozornosti, ampak zgodba ze nadaljuje --> http://news.bbc.co.uk/2/hi/business/7509715.stm
Izdali so namreč bankovec za 100 miljard dolarjev.
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli ponedeljek, julij 21, 2008 0 pripomb
Oznake: Splošno
Hitrost in vzdržljivost
Še vendno 10 minut počasneje kot v najboljših časih, ampak resnično dovolj za povečanje motivacije in seveda, tekaških apetitov :)
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli ponedeljek, julij 21, 2008 2 pripomb
Oznake: Tek
15. jul. 2008
Podpis
Na srečo moški običajno nimamo teh težav, ampak, vseeno, a ni zanimivo, da pri svojih 25 rosno mladih letih vadiš nov podpis?
Ja, Nataša že malo trenira :)
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli torek, julij 15, 2008 1 pripomb
Lana na počitnicah
Ta teden sva z Natašo malo v spalnem modusu :) Lana se je namreč odpravila k mojim staršen na dopsut. Da se malo odpočije od svojih tastarih, ki ji neprestano težita s tisto plenico, gor pa dol pa levo pa desno :) Uživa, in ne j..... 5% kje sva :( kaj čmo, čuden občutek. Jo pogrešam, res....
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli torek, julij 15, 2008 2 pripomb
To je to......
Tako, po 7 letih, 35 vpisanih izpitih + dodatnem diplomskem in diplomski nalogi, sem uradno zaključil. Končno. In kaj sedaj? Nič, enostavno, nič mi ni treba popoldan počet, popolnoma frej sem :) nekako nek malo čuden občutek, glede na leta + leta formalnega izobraževanja :)
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli torek, julij 15, 2008 3 pripomb
7. jul. 2008
Kdaj pa bo, tist papir?
Kmalu, kmalu... se malo :) kaj več pa takrat... tudi o zapletih....
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli ponedeljek, julij 07, 2008 3 pripomb
Oznake: Splošno
1. jun. 2008
Bovec Trek Race - H nogem z čompe n skuto
Po štartu sem se po relativni ravnini zapodil proti prvi KT in šele Polonino prigovarjanje me je malo zaustavilo. Še dobro, saj me je pobral že prvi klanec. Po drugi KT sva nesrečno zglešila progo in si nabrala dodatne vzpone. Na splošno proga ni bila zelo zahtevna, zahtevno jo je naredilo najino povšno opazovanje okolice (predvsem markacij) in bolj ljubiteljsko poznavanje osnov orientacije). ZAradi teh dveh vzrokov sva si narbala kar nekaj kilometrov, višinskih metrov in časovnih minut zaostanka ter tako prelepo traso osvojila šele v petih urah.
Kar se tiče organizacije pa samo pohvale. Odlična in zanimiva proga, jasna navodila in pogoji za sodelovanje (organizatorji so planinci, s katerimi očitno ni šale), prehrana in hidracija ob zaključku ter za splošno vzdušje na tekmi.
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli nedelja, junij 01, 2008 2 pripomb
Oznake: Tek
Nova igračka - Forerunner 405
Garmin je namreč začel prodajati "naslednika" oziroma sopotnika verziji 305. Gre za GPS sprejemnik z množilo funkcij. Poleg osnovne meritve utripa, kalorij, razdalje, višine in tempa je tukaj še tek po prej označeni progi, tekmovanje z virtualnim partnerjem ter primerjava s prejšnimi teki po isti trasi.
Prehod iz znanega vmesnika na Polarju na Garminov je kar težaven, saj je koncept popolnoma drugačen. Svoje je dodal še zastopnik v Sloveniji, ki je poleg navodil prevedel tudi polja v napravi, tako da sem kar hitro presedlal nazaj na angleško verzijo. Prvi vtisi pozitivni, zaenrkat nimam pojma o upravljanju, razen tega, kako štartati in ustaviti uro.
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli nedelja, junij 01, 2008 1 pripomb
Oznake: Gadget
29. maj 2008
Jutranje bujenje #2
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli četrtek, maj 29, 2008 0 pripomb
Oznake: Gadget
28. maj 2008
Še zadnji izpit....
Opravljeno, še diploma enkrat junija (upam) :)
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli sreda, maj 28, 2008 6 pripomb
Oznake: Splošno
26. maj 2008
Bovec
Kljub kar konkretnemu muskelfibru (takega nisem imel že vsaj dve leti) s teka na Veliko planino sem se pustil prepričat in prijavit na Bovec treking. Poročilo sledi v soboto.
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli ponedeljek, maj 26, 2008 3 pripomb
Oznake: Tek
Še zadnji izpit
Res je, še dva dneva in bom poskušal pred diplomo zaključit s formalnimi obveznostmi. Geološko kartiranje ostalo še od tretjega letnika (formalno ga lahko delamo šele v 4.), trenutno študiram kamnine (po domače kamne), med drugim eklogit iz Pohorja, ki vsebuje lepe kristale granata
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli ponedeljek, maj 26, 2008 0 pripomb
Oznake: Splošno
25. maj 2008
Velika planina postala "mala" planina
Seveda, moj "ambiciozni" načrt (kot ga je poimenovala Nataša) ni uspel. Iz Godiča čez Sv. Primoža sem se spravil celo do Pasjih pečin in nazaj do doma. Vse skupaj je zneso lepih 17 km teka, 2:13 po času in skoraj 1 višinskih km. Sem kar pokopal svoj obisk na tekmi Tek na Grintovec in odšel raje na pivo. Jebiga. Takle mamo. Glede na to ta imam najlepšega, najbolj pridnega in najpametnejšega otroka in idealno bodočo ženo, mi drugega kot to niti ne preostane :)
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli nedelja, maj 25, 2008 6 pripomb
Oznake: Tek
24. maj 2008
Trening v hrib
Jutri planiram trening na Veliko planino. Predvsem, da vidim, kje sem s kondicijo in dokončno pozabim na tek na Grintovec (ali pač ne). Poročilo sledi.
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli sobota, maj 24, 2008 0 pripomb
Oznake: Tek
22. maj 2008
21. maj 2008
Ponovno....stava
Včeraj smo se malo pred peto popoldan zbrali v štartnih boksih na Brdu Tini, Tomaž, Aleš, Bor, Matej in moja malenkost. Po začetnem ogrevanju s klimo na 25 stopinj in študiji prispevka dežja k končni teži na tehtnici (računica koliko dežja gre skozi usta se nekako ni izšla) smo štartali s ciljem, da do prvega klanca gonimo 5min/km, potem pa prosto po zmožnostih. Aleš je seveda računal na dva kroga (če bi bilo potrebno zbiti še kakšen gram, dva), vendar je zadostovalo. Spravil jih je na neverjetnih 79.0 kg in si pošteno prislužil kompletek.
Po dolgem času spet pravo Brdo in tek okoli njega s pravo analizo, kjer so se nam pridružili še avanturist Matevž, Lojze in Alenka. Moj tek pa, očitno so še vedno nekje neke stare zaloge, saj tako hitro nisem tekel že kakšno leto (pravzaprav točno od lanskega duatlona Brdo).
V cilj pripeljal Miha tam nekje okoli sreda, maj 21, 2008 1 pripomb
Oznake: Tek